Şartlar ve Koşullar

Sayın Ziyaretçi,

www.kaleidonprobiyotik.com sitesine (“Site”) hoş geldiniz. Bu internet sitesini kullanmadan önce lütfen aşağıdaki Web Sitesi Kullanım Koşulları ‘nı (“Kulanım Koşulları” olarak anılacaktır) dikkatle okuyup inceleyiniz.

 1. GENEL HÜKÜMLER
 1. Bu Sözleşme, bu Site’yi ziyaret eden tüm internet kullanıcıları (“Kullanıcı” ve/veya “Ziyaretçi” olarak anılacaktır) için geçerli hüküm ve koşulları açıklamaktadır. Site’yi ziyaret etmekle, bu hüküm ve koşullara uymayı taahhüt etmektesiniz.
 • Bu Site Maslak Mahallesi, Sümer Sokak, No: 4, Kat: 7-8 Sarıyer 34485 İstanbul adresinde mukim İE Ulagay İlaç San. Türk A.Ş. ve Menarini İlaç Sanayii Tic. A.Ş. (Kısaca “Menarini Türkiye” olarak anılacaktır) tarafından geliştirilmiştir ve yönetilmektedir. Bu Site ve içeriği Türkiye Cumhuriyeti’nde yürürlükte bulunan mevzuata uygun olarak tasarlanmıştır. Bu Site’ye Türkiye Cumhuriyeti sınırları haricinde herhangi bir yerden erişimin sağlanması veya böyle bir yerden içeriğin yüklenmesi durumunda uygulanacak kanunlara uygunluk ziyaretçi/kullanıcılar tarafından teyit edilmelidir. 
 • Menarini Türkiye, bu sitede yer alan içerikler ve kullanım koşulları üzerinde kısmen veya tamamen değişiklik yapma hakkı saklıdır. Bu tür değişiklikler önceden bildirilmeksizin Menarini Türkiye tarafından yapılabilir. Bu nedenle Site’yi ziyaretlerinizde içerik ve kullanım koşullarını yeniden gözden geçirmeniz ve yapılan değişiklikleri dikkate almanız gerekmektedir.
 • Bu Site’de yer alan bilgi ve belgeler yalnızca Menarini Türkiye’nin ürünleriyle ilgili, ürünlerin teknik dokümanları çerçevesinde bilgilendirme yapılması amacını gütmektedir.  Bu sebeple bu içerik, ürünlerimizle, tıpla, sağlıkla, hastalıklarla ilgili tavsiye amacını taşımamaktadır. Bu Site’de okumuş olduğunuz herhangi bir bilgi profesyonel sağlık mensuplarının veya otoritelerinin vermiş olduğu önerilerin yerine geçmez ve geçmeyi amaçlamaz.  Herhangi bir ürün konusunda veya hastalık, sağlık durumunuz gibi konularda ve herhangi bir yeni tedaviye başlamadan önce mutlaka bir hekime başvurunuz.
 • Menarini Türkiye bu Site’nin içeriğini en güncel bilgiler ışığında profesyonel bir titizlikle oluşturmuştur. Menarini Türkiye bu Sitedeki bilgilerin doğru ve güncel olması için makul ölçüde çaba göstermektedir. Sitede yer alan içerikler yayın tarihleri itibariyle güncel ve doğru olsalar dahi sonradan bu özelliklerini kaybedebilir. Bu Siteden alacağınız bilgileri herhangi bir şekilde kullanmadan önce doğruluklarının teyit edilmesi gerekir.  Kullanıcı, bu Siteden edindiği bilgiler nedeni ile uğradığı ya da uğrayabileceği zararlar için Menarini Türkiye’den herhangi bir talepte bulunmayacağını kabul eder.
 • Bu Site’nin bağlantıları ile Menarini Türkiye’nin kontrolü dışındaki internet sitelerine erişim sağlanması mümkündür. Ancak Menarini Türkiye, bağlantılarını ya da değişikliklerini ve güncelleştirmelerini de içerecek şekilde bu internet sitelerinin içeriğinden sorumlu tutulamaz. Bağlantılar ziyaretçilere yalnızca kolaylık sağlamak için sunulmuş olup bu Site’ye dahil edilmeleri hiçbir şekilde Menarini Türkiye’nin ilgili internet sitelerine katıldığı ya da bunlara sponsor olduğu anlamına gelmemektedir. Özellikle bağlantı sağlanan internet sitelerinde bulunan bilgiler yürürlükteki yasal mevzuatla uyumlu olmayabilir ve burada ifade edilen düşünceler, Menarini Türkiye’nin düşüncelerini yansıtmayabilir ya da Menarini Türkiye tarafından onaylanmamış olabilir.
 • Bu Site’nin hiçbir bölümü, bu Site’de yer alan hiçbir materyal, görüntülenen kişi veya yerlerin resimleri, yer alan marka, içerik, logo ya da grafik, Menarini Türkiye’nin açık izni olmaksızın kopyalanamaz, iletilemez ya da kullanılamaz. Bu Site’de bulunan bilgilerin, markaların, logoların ve görüntülerin kullanımı ya da çoğaltılması için tüm izin talepleri, Menarini Türkiye’ye iletilmelidir. Sayılanların izin almadan kullanılması telif hakkı, marka, gizlilik ve/veya reklam ve ilgili diğer mevzuatların ihlaline neden olabilecektir.
 • Menarini Türkiye’nin işbu Site’de bahsedilen ürün adları, tescilli marka sembolünü taşısın ya da taşımasın Menarini Türkiye’nin ya da Menarini Grup şirketlerinin markalarıdır. Bu tescilli markaların izinsiz kullanımı açık bir şekilde yasaklanmıştır.
 1. Sağlık sorunları ya da ürünlere ilişkin spesifik soru ve yazışmalar Menarini Türkiye’ye bu internet sitesi aracılığı ile gönderilmemelidir.
 1. Bu Site’ye yapılan ziyaretler, hizmetin devamı ve internet sitesinin sürekli geliştirilmesinin sağlanması amacı ile istatistik amaçlı olarak kaydedilmektedir. Çerez politikamız için lütfen tıklayınız. 
 1. Site üzerinden suç teşkil edebilecek ya da kanuni sorumluluk doğurabilecek hakaret, pornografik, iftira, karalama, küfür vb. içeriklerin gönderilmesi yasaktır. Bu tarz içerikler Menarini Türkiye tarafından tespit edildiği takdirde derhal kaldırılacaktır. Menarini Türkiye’nin ilgili ziyaretçi için Site’ye erişim yasağı uygulama hakkı saklıdır. Ancak Menarini Türkiye’nin bu hakkını kullanmamış olması haktan feragat edildiği anlamına gelmez ve herhangi bir şekilde söz konusu içerikten ötürü Menarini Türkiye’nin sorumluluğunu doğurmaz. Söz konusu içerikten kaynaklanan her türlü hukuki, idari ve cezai sorumluluk içeriği yükleyen/yayınlayan kişi veya kişilere aittir. Menarini Türkiye bu tarz içerikleri gönderen kişilerin kimliğinin açıklanmasını talep eden veya emreden icra makamları ile iş birliği içinde bulunacak ve ilgili mahkeme kararlarına uyacaktır.
 1. Site virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu Site’nin kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek herhangi bir arıza, hata, eksiklik, kusur, virüs saldırısı, sistem arızası vs. sebepler neticesinde doğan zararlardan Menarini Türkiye ve/veya çalışanları ve/veya ortakları hiçbir şekilde sorumlu değildir.
 1. Kullanıcılar bu Site’de yer alan bağlantılar vasıtasıyla ulaştıkları alanlarda bulunan şüpheli/illegal içerikler ile ilgili, info@kaleidonprobiyotik.com adresi üzerinden bilgilendirebilirler. Bu tarz içeriklere yönlendirme yapan linkler, tarafımızca incelendikten sonra gerekli görülmesi halinde siteden kaldırılır. 
 • DİĞER HÜKÜMLER:
 1. İşbu Kullanım Koşullarında belirtilen maddeler ve hükümlerin yürürlükteki veya yürürlüğe girecek olan yasalara göre yasadışı, geçersiz veya hükümsüz olduğu belirlenirse; yasadışı, geçersiz veya hükümsüz olduğu belirlenen maddeler, diğer maddelerin geçerliliğini etkilemeyecektir.
 1. Taraflar, Menarini Türkiye’ye ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193’üncü maddesine uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

Bu Site’nin kullanılmasından kaynaklanacak, kullanım, yorumlama ve her türlü hukuki soruna Türk hukuku uygulanır. Bu Site’nin kullanımı veya ona bağlı sebeplerle doğacak her türlü talep ve uyuşmazlığın çözümünde, münhasıran yetkili İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleridir. 

NEREDEN ALABİLİRİM